Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Záliby

Fotky. Začala jsem fotit proto, že neumím malovat a paměť neumí zachovat kouzlo okamžiku tak, jako malíř. Pokouším se ty dojmy zachytit na paměťovou kartu. Třeba se to naučím dřív, než úplně zestárnu.

Kolo, voda, turistika. Ale nejraději vezmu na vycházku některého z našich dvou psů. Jejich instantní radost ze života mě nabíjí ze všeho nejvíc.

Moře. Žádné jachty, potápění, adrenalin, jen si tak zaplavat na klidné mořské hladině brzy ráno, když všechno ještě spí a pobřeží nehyzdí tisíce lehátek. A pak se procházet pískem nebo po oblázcích, dát si kávu nebo pivko v příjemné kavárně…

Naše země. Český ráj, Vysočina, kterékoliv z našich hor, rybníky nejen v jižních Čechách, vinice pod Pálavou, Polabí, Moravský kras… není divu, že zde čerpali inspiraci čeští básníci, spisovatelé, hudebníci, malíři. Žijeme v krásné zemi, jen otevřít oči a rozhlédnout se. A uvědomit si, jak dobře jsme se narodili.

Politika. Snažím se věci pochopit. A dokud si na ně nesáhnu zblízka, tak je pochopit nemohu. Chci, aby slovo politika přestali lidé vnímat jako vulgární a vrátil se mu jeho pravý význam: SPRÁVA VĚCÍ VEŘEJNÝCH. Dnešní systém řízení státu politickými stranami není ideální. Za optimální bychom mohli považovat s trochou nadsázky osvícenou monarchii; jediným problémem by potom bylo nalézt onoho osvíceného monarchu. Ale žijeme dnes a tady. Měli bychom našim dětem a vnoučatům odkázat prosperující zemi a živou krajinu. Měli bychom investovat do vzdělání, do inovací a moderních technologií, do obnovitelných zdrojů. Posuzovat všechna rozhodnutí z hlediska nákladů v celém jejich životním cyklu, tedy například veřejné zakázky nejen z hlediska pořizovací ceny, ale včetně nákladů na provoz po dobu životnosti a finální ukončení provozu a revitalizaci. Každý politik by měl rozhodovat z tohoto úhlu pohledu, a vidět dále než na konec svého funkčního období. Jsem členkou Občanské demokratické strany, moje životní zásady se shodují s idejemi pravicové, demokratické, konzervativní strany. Chci, aby společnost ctila jako hrdiny všechny, kdo vzali odpovědnost za své životy a své rodiny do vlastních rukou, drobné podnikatele, úspěšné vlastníky firem a manažery, i řemeslníky v celé šíři odborností. Chci, aby se nevyplatilo zneužívat sociální síť, aby mohla skutečně účinně podporovat ty, kdo ji potřebují. Chci, aby svoboda člověka byla nade vše, ale končila vždy přesně tam, kde začíná svoboda druhého. 

Knížky. Mám ráda klasické, papírem a tiskem vonící knížky. Přestože počítač je dnes moje druhé já, knihu potřebuji vnímat všemi smysly. Existuje pár knížek, kterými se prokousávám léta. Mám ráda Horníčka, jeho inteligentní humor a umění slova. Šabach mě fascinuje schopností humoru a přirozeného příběhu. Zimní večery trávím u krbu nad Vondruškovými historickými romány a detektivkami – zajímá mě, jak po celé věky člověka žene stále touha po moci a hromadění majetku, přestože nic z toho štěstí nepřináší a je tak pomíjivé – dnes snad ještě více než v minulosti.

portret-nahled

Stokrát opakovaná lež se nestává pravdou.