Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Protestuji proti trestání úspěchu (6. listopadu 2015)

7. 11. 2015

Podporuji názor Jana Skopečka, ekonomického experta ODS, a přidávám se k jeho kategorickému nesouhlasu s naší vládou, která chce zvyšovat daně bohatším a velkým firmám jako řešení rostoucích výdajů se stárnutím populace.

Aktivní a úspěšné firmy, podnikatelé a spoluobčané nemohou být trestáni za neschopnost Sobotkovy vlády přijít s promyšlenými zěnami penzijního a zdravotního systému.

Místo reforem zdravotního a penzijního systému levicová vláda populisticky ruší penzijní reformu a zdravotní poplatky, aniž by měla alternativu. A za tuto neschopnost mají platit ti úspěšní? Chceme snad nadobro všechny úspěšné lidi vyhnat z naší země? A kdo potom zaplatí účet za tato nezodpovědná rozhodnutí socialistů a oligarchů? Takové trestání za úspěch je nejen nemorální, ale také ekonomicky nebezpečné. Nemusím být studovaný ekonom, aby mi bylo jasné, že při překonání určité citlivé hranice zdanění se skokově změní přístup poplatníků daní a dalších poplatků - přemístí své podnikání za hranice, začnou tzv. optimalizovat, čímž se zvyšuje šedá ekonomika, a nebo se zaregistrují na úřadu práce. A kolo zvyšování mandatorních výdajů se roztáčí stále rychleji....

 


portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.