Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Hrad jako vykladač dějin?

21. 4. 2015

Jde o Peroutku a nebo o tragický obraz hlavy našeho státu?

Nemohu ponechat bez povšimnutí aktuální mediální přestřelku, která si za nástroj svých cílů zvolila pana Peroutku. Nejsem ani historikem, ani znalcem díla tohoto našeho novináře, takže po odborné stránce se mohu spolehnout pouze na vyjádření hodnověrných autorit.

Takovou autoritou všam nemůže být právě pan Ovčáček, který se v posledních dnech pasoval do role účelového vykladače obsahu článků z doby před šestasedmdesáti lety. A dokonce se netají tím, že nadále nebude zveřejňovat texty pana Peroutky v objektivních souvislostech, ale pouze výběrové pasáže, vytržené z kontextu doby tak, jak se mu hodí do krámu.

V tomto případě však nejde ani tak o fakt, koho si právě dnes vzali na Hradě na mušku. Zítra to může být kdokoliv jiný. Budeme žalovat Hrad pro pomluvu? 

Za tragédii pak považuji také to, že spolupracovníci našeho prezidenta opravdu nemají nic jiného na práci, než kydat hnůj v médiích. Podle mého názoru, kdyby se raději odebrali do chléva poklidit kravám doslova, byli by snad užitečnější. Jen bych velice ráda, aby si to uvědomil jeden každý náš spoluobčan, který se podílel na zvolení našeho současného prezidenta. Teprve až všichni převezmeme odpovědnost za své činy, za svoje slova, za naši účast či neúčast v každých volbách, potom snad pochopíme, že jen my a nikdo jiný vytváříme svoji přítomnost a budujeme základy budoucnosti své a svých dětí.  


portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.