Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Ustavující zasedání nového zastupitelstva města Šlapanice

14. 11. 2014

Zcela zaplněný kinosál základní školy viděl předání radnice nové radě. Škoda jen, že odcházející starosta nepřekonal svou uraženou ješitnost, neodpustil si zahájit pěkně jedovatou poznámkou a nakonec neměl ani tolik slušnosti, aby nové starostce podal pravici. Ale kdo by se divil, s jakým despektem se v posledních letech vyjadřoval o občanech Šlapanic, s jakou arogancí vystupoval, to ukázalo, že buď zcela zapomněl a nebo snad ani nikdy neznal základy obyčejného slušného chování.

Veškeré procedurální body nakonec proběhly bez větších škobrtnutí.

Až závěrečná diskuse k tématu hřiště na Jiráskově ulici se obrátila ve střet dvou takřka nesmiřitelných táborů. Kdo by nepřál dětem místo ke sportování, ale to, že si rozlícené matky přivedly své školou povinné děti s transparentem, to tedy zůstává rozum stát. Copak si nevšimly, jakou horkou jehlou byl projekt ušit? Že nebyl předem s obyvateli v těsném sousedství lokality projednán? Vystoupení občana na podporu hřiště, který dával za příklad pražské oplocené hřiště s trvalým dozorem, bylo úplně mimo realitu. Byl se podívat na zdevastované hrací hřišťáto hned ve vedlejší ulici, na jehož údržbu město nenašlo zdroje? Jak si myslí, že bude provoz novéh hřiště financován? Zaklínadlo dotace jakoby zatmívalo mozky 80 % lidí. Rozpočet města není nafukovací. Budou chtít matky oněch dětí přítomné v sále přispět na plat správce hřiště ze svého? To je jen několik otazníků nad hřištěm, jehož stavbu nové vedení převzalo. Výstavba hřiště pokračuje - vzhledem k času a závazkům podepsaným bývalým starostou až po volbách. Ano, přesně dle jeho oblíbené formule "zákon jsme neporušili, měli jsme na to právo". Ano, bohužel. O morálce totiž asi nic neví.


portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.