Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Další otazníky kolem základní školy

25. 8. 2013

Nevím jak ostatní čtenáři Šlapanického zpravodaje, ale já jsem úplný jelen z úvodního článku pana starosty (srpen 2013). Sice jsem si (pokolikáté už?), přečetla o dotacích, což je samozřejmě skvělé, ale poslední odstaveček zcela dole jsem ani po třech přečteních nepochopila. Tak jak to vlastně bude? Budou děti chodit na směny? Všechny třídy a po celý rok? Kde se rodiče dozví detailní informace? Od učitelského sboru asi ne, protože pan ředitel zatím nic neví, takže může pravděpodobně těžko něco sdělit svým podřízeným. No má asi jiné starosti, totiž s přípravami na skvělé atletické hřiště.

Ale možná je to dobře, konečně se naše děti, alespoň po dobu rekonstrukce, budou místo sezení v lavicích pořádně hýbat na novém sportovišti. V zimě jim tedy budou rodiče asi muset přibalit oteplovačky a sněhule, ale jejich zdraví to jistě prospěje a vedení města na sebe zase bude moci pět oslavné ódy v časopise, který by snad dle svého titulku měl být časopisem občanů města Šlapanice a Bedřichovice. Vždyť si ho, občané, přece draze platíte.


portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.