Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Ze zasedání zastupitelstva

28. 6. 2012

Na 8. ZM byla projednána moje námitka vůči zápisu ze 7. ZM.

Považuji za alarmující, že diskuse na zasedání zastupitelstva je zapsána tendenčně podle toho, jak se to hodí koalici. Ověřovateli zápisu jsou vždy zastupitelé z řad koalice, takže my ostatní nemáme žádnou šanci doplnit zápis dle skutečnosti. Videozáznam z jednání se nepořizuje a občané Šlapanic, které zastupujeme, nemají žádnou možnost dovědět se skutečný obsah jednání jinak, než osobní přítomností na jednání ZM. Takže jen pár jedinců na prosincovém zasedání ZM slyšelo, jak vedení města veřejně znevážilo problém, který předložil zastupitelstvu Kontrolní výbor o závažných pochybeních při projektování, realizaci a fakturaci vestavby oddělení MŠ v budově Základní školy. Pan starosta, jako osoba zodpovědná dle zákona za hospodárné nakládání s majetkem města, doslova prohlásil, že projektant je pouze člověk a má právo chybovat. Pan místostarosta Horák pokračoval, že stavební firma musela provést některé vícepráce, takže přestože jiné vyfakturováné práce neprovedla, měla z této veřejné zakázky menší marži, než s jakou původně počítala.

Vážení spoluobčané, věnujte, prosím, pár hodin svého času jednou za čtrvt roku a přijďte na zasedání zastupitelstva. Můžete vyjádřit svůj názor, můžete vnímat, kdo a jak hájí vaše zájmy.


portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.