Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Jaký byl Ples podnikatelů?

8. 2. 2012

Místní sdružení ODS ve Šlapanicích prostřednictvím agentury MAGGIE s.r.o. uspořádalo Ples podnikatelů a živnostníků. Nápad přijít s "Překvapením plesové sezóny" a doplnit řadu tradičních šlapanických plesů akcí s nádechem prvorepublikového šarmu se podle prvních reakcí účastníků skutečně vydařil. Organizátoři nabídli nabitý program špičkových vystoupení, z něhož si vybral snad každý.

Big Band MR SWING BRNO v silné sestavě dvaceti muzikantů, zpěváka a čtyř zpěvaček dokázal publikum zvednout ze židlí s energií sobě vlastní. V krátkých přestávkách se na parketu střídala skupina stepařů „Ťukači“ s vystoupeními taneční sestavy Zoukmania Luďka a Pavly Lužných. Ťukači předvedli dvě vystoupení, s nimiž bodovali na Mistrovství ČR v Praze i na Mistrovství světa v Německu  - se Včelkou Májou vyhráli a s Lady Carneval obsadili místo druhé. Přízeň tancechtivého obecenstva si získala sedmnáctiletá šlapanická finalistka soutěže Superstar Lucie Šimůnková s několika svými pěveckými vstupy. Přítomné dámy mohly obdivovat slušivé kloubouky a oděvy dvacátých a třicátých let při přehlídce brněnského Kloboukového klubu, který do Šlapanic přivezla paní Radka Chabičovská z prodejny klobouků Dantes. Modelky později připravily podívanou také pro pány v podobě přehlídky prvorepublikového prádélka.  

Nenalezena složka s fotografiemi.

portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.