Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Moje město

Šlapanice jsou skvělé místo pro život, i když si to řada jejich obyvatel vlastně neuvědomuje. Jsou tak akorát blízko velkého města Brna, takže když máte chuť jít do kina, do divadla, do vinárny, na diskotéku, do casina, na hrad, jste tam za chvíli. A přitom jsou venkovem, takže můžete sednout na kolo nebo na koně, vezmete děti a psa a jdete ven. Máme blízko do Moravského krasu i za dobrým vínem kousek na jih. Pavlovské kopce jsou na dohled, žijeme tu vlastně na napoleonském bojišti.

Děti tady můžete celkem bez obav pustit do školy samotné, starousedlíci stále zametají svoje chodníky, i když už jim to vyhláška nenařizuje.

Šlapanicím ale řada věcí k dokonalosti chybí. Nové vedení města se pustilo s vervou do rozkrývání dlouho neřešených problémů: nikdo léta nepostoupil v řešení problému průjezdností ulic a bezpečnému parkování vozidel. Město si vytyčilo cíl lépe hospodařit se svým majetkem, ale prozatím zahajuje sestavení přehledu majetku města, o který se má starat – předchzímu vedení vůbec nedělalo starosti, že neví, co vlastní.

Máme rezervy ve využití turistického potenciálu slavkovského bojiště, určitě bychom ocenili kvalitnější restaurační služby, i když už se v tomto ohledu začíná blýskat na lepší časy.

Šlapanice – město nebo velká vesnice?

portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.