Přeskočit navigaci.

krása z vosku

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Moje město

Šlapanice jsou skvělé místo pro život, i když si to řada jejich obyvatel možná ani neuvědomuje. Jsou tak akorát blízko velkého města Brna, takže když máte chuť jít do kina, do divadla, do vinárny, na diskotéku, na hrad, jste tam za chvíli. A přitom jsou venkovem, takže můžete sednout na kolo, vezmete děti a psa a jdete ven. Máme blízko do Moravského krasu i za dobrým vínem kousek na jih; Pavlovské kopce jsou na dohled.

Děti tady můžete celkem bez obav pustit do školy samotné, starousedlíci stále zametají svoje chodníky, i když už jim to vyhláška nenařizuje.

Šlapanicím ale řada věcí k dokonalosti chybí. Stále víc a víc nás ničí dopravní situace a její řešení není v dohledu: do toho kyselého jablka se zatím nechtělo kousnout žádnému vedení města.

Máme rezervy ve využití turistického potenciálu slavkovského bojiště, určitě bychom ocenili kvalitnější restaurační služby, i když už se v tomto ohledu začíná blýskat na lepší časy. 

Vedení města neumí pozitivně jednat s místními podnikateli, využít jejich potenciál. 

Šlapanice – město nebo velká vesnice?

portret-nahled

Totalita nepřestane být hrůznou tím, že nad jejími oběťmi mávne rukou dostatečný počet lidí, kteří jsou buď hloupí, nebo cíleně historii manipulují. 
Pokud této manipulaci podlehneme, zasloužíme si opakování této bolestné historické zkušenosti. To bych svým potomkům opravdu nepřála.